Product Details
Additional information
| Weight | 0.089 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 5 × 4 cm |
| Brand Name | V-Vimika |
| Gender | Male, Male |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Power Type | Rechargeable |
| High-concerned chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Is Batteries Included | Yes |
| Power Source | Rechargeable |
| Number of nozzles | 3 – 4 pcs |
| Item Type | Electric Shaver |
| Charging Time | 2H |
| Function | Wet shave, Dry shaving, Fast Charging, Charging indication |
| Washing Mode | Do not wash |
| Razor type | Mesh |
| Model Number | T9 Haircut Set |
| Feature | Single Blade |
| With trimming device | Yes |
| Usage Time | 60Mins |
| Use | Face |
| Certification | CE |
| Time to market | 2020 |
| Size | T9 Haircut Set |
| Blade Material | aluminum |
| Nozzle type | Trimmer nozzle |
| Material | ABS |
| Choice | yes |










Reviews